Grafika

Zdjęcia na stronę

Grafika www do pozycjonowania strony

Dobór grafiki i zdjęcia na stronę to bardzo ważny element budowy strony. Ma ogromny wpływ na szybkość strony a zatem również na pozycjonowanie. Google preferuje strony szybkie, poprawnie działające.

Grafika www do pozycjonowania strony, zdjęcia na stronę - rozmiar

Należy zwrócić uwagę na to jakie rozmiary mają zdjęcia na stronę, czasem możemy lekko stracić na jakości na rzecz zysku w szybkości strony.

Grafika www do pozycjonowania strony, filmy.

Duża część właścicieli stron internetowych chce wywrzeć wrażenie na osobach odwiedzających witrynę poprzez zamieszczenie filmów z prezentacją, bądź filmów reklamowych. Stanowią one duże obciążenie dla prędkości strony, dlatego też polecam zamieszczanie filmów w galerii, natomiast na stronach startowych nie należy ich montować.

Grafika www do pozycjonowania strony, wybór czcionki.

Często zdarza się, że klient wybiera specyficzną czcionkę, która jest mało czytelna, albo źle komponuje się ze stroną. Pamiętajmy, że strony internetowe tworzymy dla użytkowników, nie dla siebie. Dlatego warto zadbać o odpowiednią czcionkę, jej wielkość, czytelność i przejrzystość.
Grafika www do pozycjonowania strony, strona jasna czy ciemna.
Tu wszystko zależy jakie treści zamieszczamy na stronie i do kogo ją kierujemy. Jeśli chcemy zaprezentować np. nocne wycieczki to oczywisty będzie wybór ciemnej strony. Natomiast jeśli chcemy oferować spływy kajakowe, które odbywają się za dnia to najlepszym wyborem będzie strona jasna.
grafika na stronę