• Start
  • Blog
  • Te rzeczy irytują odwiedzających Twoją stronę internetową!
optymalizacja strony

Te rzeczy irytują odwiedzających Twoją stronę internetową!

Strona internetowa - ruch na stronie

Zastanawiasz się, dlaczego ruch na stronie jest tak słaby i dlatego możesz „pochwalić się” tak dużym współczynnikiem odrzuceń? Odpowiedź na to pytanie może być bardzo prosta: Twoja strona internetowa zawiera elementy, które po prostu denerwują internautów. Poniżej pięć najbardziej irytujących rzeczy, które przyczyniają się do tego, że Twoja strona nie cieszy się zainteresowaniem. Domyślasz się, jakie to mogą być błędy? Podpowiadamy!

1. Powolne ładowanie się strony

W dzisiejszych zabieganych czasach każdy użytkownik internetu oczekuje tego, że strona załaduje się praktycznie w momencie. Jeżeli cała operacja przedłuża się do kilkunastu sekund, pojawia się problem – użytkownik po prostu rezygnuje i opuszcza ładującą się stronę. Aby uniknąć tego typu sytuacji, potrzebna jest optymalizacja strony, sprawdzenie co ją nadmiernie obciąża i wyeliminowanie problemu.

Dobra rada:
Szanuj czas odbiorców swoich treści, a oni z pewnością to docenią.

2. Zapomniana optymalizacja strony na urządzenia mobilne

Choć wydaje się to oczywiste – w końcu coraz więcej osób przegląda internet wyłącznie przy wykorzystaniu smartfonów czy też tabletów, to wciąż stosunkowo często zetknąć się można ze stronami, które nie są zoptymalizowane pod względem urządzeń mobilnych. Pamiętaj — optymalizacja strony pod urządzenia mobilne to aktualnie podstawa, jeżeli nie chcemy, aby osoby, które szukają konkretnych produktów, usług czy informacji zdecydowały się na opuszczenie naszej witryny i skorzystanie z oferty konkurencji.

3. STRONA INTERNETOWA Wyskakujące okienka

Chyba każdy z nas miał okazję odwiedzić stronę, na której wyskakujące okienka zasłaniają treści i zaburzają możliwość szybkiego i sprawnego zapoznania się z informacjami, które są na niej zawarte? Jest to jeden z najbardziej irytujących elementów strony, który sprawia, że użytkownicy bardzo szybko opuszczą taką stronę i z dużym prawdopodobieństwem już nigdy na nią nie wrócą. Koniecznie wyeliminuj ten problem raz na zawsze!

4. Autoodtwarzanie

Autoodtwarzanie to coś, co potrafi doprowadzić do szału nawet najbardziej spokojnych i opanowanych użytkowników internetu. Otwierasz kilka stron naraz, a na kilku z nich samoistnie otwiera się jakiś plik dźwiękowy – taka sytuacja nie ucieszy raczej nikogo. Jeżeli wydaje się nam, że miła dla ucha muzyka zachęci kogoś do zakupu lub pozostania na stronie, to nie podejmujmy decyzji za użytkowników – klient powinien mieć możliwość samodzielnego jej włączenia i zdecydowania czy ma ochotę jej słuchać.

5. Problemy z nawigacją na stronie

Osoba, która zdecyduje się na odwiedzenie naszej strony internetowej, powinna od razu móc stwierdzić, gdzie znajdują się informacje, których poszukuje. Układ nawigacji na stronie musi być więc czytelny i intuicyjny. Niestety bardzo często okazuje się, że tak nie jest, a widoczność poszczególnych elementów na stronie pozostawia wiele do życzenia – to kolejny poważny grzech osób zajmujących się projektowaniem stron internetowych, który należy szybko i skutecznie wyeliminować.

To oczywiście tylko pięć z całej listy irytujących rzeczy, jakie pojawiają się na stronach internetowych, jednak już na ich podstawie można wywnioskować, że najważniejsze to szanować użytkowników i zapewnić sprawne działanie strony. Jeżeli wiec zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona internetowa nie cieszy się powodzeniem, być może znalazłeś już rozwiązanie? Optymalizacja strony rozwiąże wszystkie wymienione problemy.

Pin It