• Start
  • Blog
  • Czy warto szukać projektanta stron internetowych?
tworzenie stron www

Czy warto szukać projektanta stron internetowych?

Tworzenie stron www

Swobodny dostęp do Sieci i jej zasobów to nie tylko okazja dla uzdolnionych osób. To również rosnąca konkurencja w obszarach, które dotąd zarezerwowane były dla osób z wąskiego kręgu specjalistów. Mowa tutaj o grafikach i programistach, którzy musieli mieć posiadać odpowiedni sprzęt, aby rozwijać własne zainteresowania, co wiązało się z wieloma niedogodnościami, szukaniem samodzielnie rozwiązań, często kreowanie kompletnie nowych technologii. Dzisiaj Internet jest na tyle powszechny, że nie trzeba już martwić się tego typu dylematami.

Projektant stron internetowych, Jak szukać?

Swoistym kamieniem milowym w dziejach Sieci jest pojawienie się języka HTML, który to ułatwia projektowanie stron internetowych. Zadanie to staje się zarówno szansą dla specjalistów niepotrzebujących zaawansowanego sprzętu, jak i możliwością dla amatorów, którzy wolą sami zgłębiać tajniki wiedzy. Język HTML służy do wyświetlania zawartości strony na ekranie, dzięki czemu użytkownik może czerpać z niego nie tylko wiedzę, ale też doznania estetyczne, łatwiej zapamiętywać przesłanie, dzięki użytym kolorom. Wraz z CSS i JavaScriptem oraz językiem PHP oferuje on możliwości na tworzenie stron WWW, jakie jeszcze kilkanaście lat temu były jedynie marzeniem.

Poszukiwanie perły w stogu siana

Jednak szeroki dostęp do tej samej technologii na równych prawach sprawia, że zawodu, jakim jest projektant stron internetowych, może podjąć się każdy – zarówno pasjonat, który zjadł zęby na tym rzemiośle, jak i ktoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę i szuka drogi do zarabiania na własnej wiedzy i umiejętnościach. O ile nie ma w tym niczego złego – każdy kiedyś musi się nauczyć, jak przebiega tworzenie stron internetowych w praktyce, to jednak powoduje to zaniżenie wartości oferowanych na rynku usług.

Przygotowanie kompleksowego serwisu od moment pierwszego kontaktu z klientem do chwili oddania gotowego projektu, a później również techniczną opiekę w trakcie jego funkcjonowania, to proces skomplikowany, czasochłonny i kosztowny. Należy zdawać sobie sprawę, że projektowanie stron WWW to zajęcie na kilka tygodni, kosztujące wiele godzin prób, błędów, napraw oraz testowania. Jeżeli więc zależy nam na zatrudnieniu dobrego specjalisty, to musimy liczyć się z tym, że projektant stron internetowych pochłonie sporą część naszego budżetu.

Pin It