• Start
  • Blog
  • Recepta na skuteczne pozycjonowanie bloga
pozycjonowanie bloga

Recepta na skuteczne pozycjonowanie bloga

Niech zgadnę, sprawa wygląda tak: od dłuższego czasu prowadzisz blog, ale mimo zachęcających tytułów, ciekawej treści i praktycznych porad, wciąż brakuje ci czytelników. Ruch na stronie – co dobitnie wskazują statystyki – wskazują, że mało kto jest zainteresowany twoimi wpisami. Tylko dlaczego? Co mają inni, czego ty zdajesz się nie posiadać?
 

Przepis na sukces – pozycjonowanie bloga

 
Odpowiedź jest bardzo prosta: darmowe pozycjonowanie bloga pod Google.
 
Zakładam, że dopiero zaczynasz swoją przygodę z marketingiem treści, ale z pewnością wiesz, że Google to największa wyszukiwarka, z której korzystają Polacy każdego dnia. Używają jej do: poszukiwania informacji zakupowych, porad odnośnie zdrowia i samorozwoju czy też wskazówek turystycznych. Każdy z tych zwiera potencjał. Wiedzą o tym blogerzy i firmy pozycjonerskie. Teraz wiesz i ty.
 
Sprawdzony przepis na sukces
 
Prawda jest taka, że większość blogerów zdaje sobie sprawę, że same chęci nie wystarczą. Dzielenie się wiedzą to jedynie początek, podstawa góry, która prowadzi na upragniony szczyt. Śmiałków jest wielu, garstka dociera na samą górę.
 
Tym, czego potrzebujesz najbardziej w tym momencie jest cierpliwość i odpowiednio dobrane [b]słowa kluczowe długiego ogona[/b]. Jeżeli prowadzisz mały blog, będzie to dla ciebie najlepsze wyjście. Niezależnie od tego, czy chcesz zarabiać na swoim blogu, czy po prostu zamierzasz dzielić się wiedzą z ulubionej dziedziny, pozycjonowanie bloga cię nie ominie.
 
Wybierz takie frazy, które opisują twój post (i tematykę bloga), a które są proste do wpisania w okienko wyszukiwarki. Często będą to niepoprawne gramatycznie zlepki, np. „firma pozycjonerska Kraków”, „agencja reklamowa cennik Warszawa”, czy nawet „za ile wczasy Dominika”.
 
Kiedy już zbierzesz odpowiednią listę, pamiętaj, żeby każdą frazę pogrubić w tekście, jak w tym, gdy chodzi o pozycjonowanie bloga. Dzięki temu algorytm wyszukiwarki znajdzie twoją treść i przypisze ją do konkretnej frazy, a gdy użytkownik będzie jej szukał, twój wpis wyświetli się w jego oknie wyszukiwania.
 
Zadbaj również o to, żeby twój wpis był poprawny, schludny, posiadał śródtytuły oraz akapity. I żeby był ciekawy i pomocny czytelnikom. Tylko wtedy zostają dłużej, może podzielą się nim w social mediach albo zwyczajnie skomentują.
Pin It